Schedule

Fixtures and updated game schedules can be found from the official event web page: EBLC2017

NOTE! If having troubles uploading the official event website, you can find the stats from Pointbech's website as well.

Saturday 8.7

1 10:00 Switzerland Poland 9-8 Granite Gatorade Center
2 12:15 Slovakia Netherlands 26-5 Granite Marli Areena
3 13:00 Ireland Serbia 11-5 Kalevala Gatorade Center
4 15:15 Austria Sweden 12-8 Granite Marli Areena
5 16:00 England Germany 11-5 Karelia Gatorade Center
6 20:00 Finland Czech Republic 8-14 Karelia Gatorade Center
7 20:30 Turkey Israel 0-24 Kalevala Marli Areena

Sunday 9.7

8 10:15 Sweden Switzerland 13-14 Granite Marli Areena
9 11:00 Netherlands Austria 10-19 Granite Gatorade Center
10 13:15 Poland Slovakia 8-15 Granite Marli Areena
11 14:00 Israel Serbia 19-1 Kalevala Gatorade Center
12 16:15 Turkey Ireland 2-29 Kalevala Marli Areena
13 17:00 Germany Finland 8-12 Karelia Gatorade Center
14 20:00 Czech Republic England 19-14 Karelia Gatorade Center

Monday 10.7

15 11:00 Sweden Slovakia 8-19 Granite Gatorade Center
16 12:15 Poland Netherlands 12-11 Granite Marli Areena
17 14:00 Serbia Turkey 19-7 Kalevala Gatorade Center
18 15:15 Switzerland Austria 11-10 Granite Marli Areena
19 17:00 Israel Ireland 18-7 Kalevala Gatorade Center
20 18:15 Czech Republic Germany 11-8 Karelia Marli Areena
21 20:00 England Finland 13-17 Karelia Gatorade Center

Tuesday 11.7

22 14:00 Netherlands Sweden 11-16 Granite Gatorade Center
23 17:00 Slovakia Switzerland 8-15 Granite Gatorade Center
24 20:00 Austria Poland 9-8 Granite Gatorade Center

Wednesday 12.7

25 11:00 Netherlands Sweden 12-10 Consolidation Gatorade Center
26 14:00 Poland Serbia 9-10 Play in Game 1 Gatorade Center
27 17:00 Slovakia Turkey 30-6 Play in Game 2 Gatorade Center
28 17:45 England Austria 18-8 Play in Game 3 Marli Areena
29 20:00 Germany Switzerland 7-3 Play in Game 4 Gatorade Center

Thursday 13.7

30 13:15 Sweden Austria 13-8 Consolidation Marli Areena
31 14:00 Poland Netherlands 13-12 Consolidation Gatorade Center
32 16:15 Ireland Germany 4-8 1/4 QF #1 Marli Areena
33 17:00 Serbia Czech Republic 0-14 1/4 QF #2 Gatorade Center
34 19:15 Finland Slovakia 16-7 1/4 QF #3 Marli Areena
35 20:00 England Israel 8-13 1/4 QF #4 Gatorade Center

Friday 14.7

36 11:00 Switzerland Poland 12-3 Consolidation Gatorade Center
37 11:45 Serbia Ireland 2-15 5th SF Marli Areena
38 14:00 Sweden Turkey 18-1 Consolidation Gatorade Center
39 14:45 England Slovakia 17-8 5th SF Marli Areena
40 17:00 Czech Republic Germany 13-2 1/2 SF #1 Gatorade Center
41 20:00 Israel Finland 11-6 1/2 SF #2 Gatorade Center

Saturday 15.7

42 10:15 Austria Netherlands 20-3 13th Place Game Marli Areena
43 11:00 Slovaki Serbia 11-9 7th Place Game Gatorade Center
44 13:15 Turkey Poland 8-18 11th Place Game Marli Areena
45 14:00 Ireland England 12-17 5th Place Game Gatorade Center
46 16:15 Switzerland Sweden 10-7 9th Place Game Marli Areena
47 17:00 Finland Germany 11-6 3rd Place Gatorade Center
48 20:00 Czech Republic Israel 7-8 Final Gatorade Center